• kontakt@twojeteksty.pl

Pisarz, artysta, redaktor? Kim tak naprawdę jest copywriter?

Pisarz, artysta, redaktor? Kim tak naprawdę jest copywriter?

hands-coffee-cup-apple

 

Copywriting to dość unikalna i niewątpliwie interesująca profesja. Tym bardziej może dziwić fakt, że specjaliści w tej dziedzinie często mają problem z precyzyjnym opisaniem swojego zawodu. Niestety, słowniki języka polskiego wciąż nie zawierają słowa, które mogłoby należycie oddać charakter pracy copywritera.

Copywriter? Nie rozumiem. Na czym polega ten zawód?

Pojawienie się powyższych pytań oznacza nadejście chwili konfrontacji, ponieważ copywriter musi rozwiać istniejące wątpliwości. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby pójść po linii najmniejszego oporu i odpowiedzieć zdawkowo, że jest to praca polegająca na pisaniu tekstów. Zastosowane uproszczenie wydaje się sensowne, gdyż sam termin copywriter zawiera w sobie angielski wyraz ,,writer”, czyli pisarz. Jednakże taka odpowiedź nie rozwiązuje postawionego problemu.

Dodatkowe zawiłości związane z wyjaśnieniem tego terminu są spowodowane zmianami zachodzącymi w zakresie obowiązków copywritera. Jeszcze kilka lat temu można było stwierdzić, że copywriter jest odpowiedzialny za organizację działań marketingowych podejmowanych przez firmę. Tworzenie scenariuszy reklamowych, haseł oraz sloganów, budowanie odpowiedniej relacji z klientem; wszystkie wymienione działania należą do zadań copywritera.

Copywriter

Rosnący popyt na usługę tworzenia unikalnych treści jedynie napędzał rynek, a konsekwencją tego zapotrzebowania było powstanie nowej specjalizacji. Jest nią tak zwany SEO copywriting. Jak sama nazwa wskazuje, działalność SEO copywritera zostaje ściśle ukierunkowana pod kątem optymalizacji stron internetowych. Tworzona treść ma zapewnić skuteczne promowanie witryny, a co za tym idzie – lepszą pozycję w wyszukiwarkach. Teksty wykonywane na potrzeby SEO zawierają frazy kluczowe, które mają olbrzymie znaczenie przy procesie pozycjonowania.

Tak zróżnicowany zakres obowiązków sprawia, że na rynku można znaleźć copywriterów specjalizujących się w różnych dziedzinach. Dlatego przed nawiązaniem współpracy warto skontaktować się z wybranym copywriterem i porozmawiać o szczegółach dotyczących realizacji określonego projektu.

Jakie korzyści wynikają ze współpracy z copywriterem? Ten temat zostanie szczegółowo opisany w następnym artykule, który już wkrótce pojawi się na naszym blogu. Serdecznie zapraszamy do lektury.

Następny tekst: Jakie korzyści zapewnia współpraca z copywriterem?

TwojeTeksty.pl
TwojeTeksty.pl

This site is protected by wp-copyrightpro.com